Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə icbari tibbi sığorta ödəniş rekvizitləri yenilənib
Azərbaycan Respublikası İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin müraciətinə əsasən, Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə icbari tibbi sığorta haqları ilə bağlı büdcə rekvizitləri yenilənib.
Yenilənmiş rekvizitlər icbari tibbi sığorta haqları üzrə vəsaitlərin 2026-cı il yanvarın 1-dən etibarən sığorta haqlarının vaxtında və tam məbləğdə aidiyyəti fondlara köçürülməsinin təmin edilməsi məqsədilə tətbiq olunacaq.
Yenilənmiş büdcə rekvizitləri barədə ətraflı məlumatla İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin rəsmi internet səhifəsində aşağıdakı link vasitəsilə tanış ola bilərsiniz:
https://www.taxes.gov.az/az/page/budce-rekvizitleri-barede-melumatin-verilmesi

The payment details for mandatory health insurance in the Nakhchivan Autonomous Republic have been updated
- Views 35
Based on the request of the State Agency for Mandatory Health Insurance of the Republic of Azerbaijan, the budget payment details related to mandatory health insurance contributions for the Nakhchivan Autonomous Republic have been updated.
The updated details will be applied starting from January 1, 2026, in order to ensure the timely and full transfer of mandatory health insurance contributions to the relevant funds.
Detailed information on the updated budget payment details can be found on the official website of the State Tax Service under the Ministry of Economy via the link below:
https://www.taxes.gov.az/az/page/budce-rekvizitleri-barede-melumatin-verilmesi