Siz miqrasiya məsələləri üzrə istədiyiniz vaxt “AZE FİNANCE” şirkətinə müraciət edə bilərsiniz. Miqrasiya məsələləri üzrə vaxtında edilmiş müraciət Sizi miqrasiya qanunvericiliyinin pozulmasından irəli gələn problemlərdən sığortalayacaq və böyük məbləğdə cərimə və sanksiyalardan qoruyacaqdır.
“AZE FİNANCE” şirkəti tərəfindən Azərbaycan Respublikası ərazisində Korporativ hüquqi məsələləri ilə bağlı aşağıdakı hüquqi xidmətlər göstərilir:
Bütün növ hüquqi şəxslərin qeydiyyatı, ləğvi, birləşməsi, bölünməsi, ayrılması və gələcək fəaliyyətin hüquqi konsaltinqi.
Təsis sənədlərinə dəyişikliklərin əlavə edilməsi, müəssisələrin yenidən təşkili;
Biznesinizin şirkətin sahibləri haqqında məlumatların maksimum məxfiliyi təmin edilərək trastların və fondların istifadə olunması yolu ilə təhlükələrdən müdafiəsi;
Daxili korporativ və təsis sənədlərinin hazırlanması;
Aksiyaların əldə edilməsi və satılmasının hüquqi müşaiyəti;
Sahibkar və menecer arasında mübahisələrin nizamlanması;
Cəmiyyətin idarə olunmasında səhmdarlara öz hüquqlarının izah olunması;
Müqavilələrin bağlanması, icrası, müqaviləyə dəyişikliklər edilməsi və müqaviləyə xitam verilməsi ilə bağlı mübahisələrin tənzimlənməsi;
Sxemlərin, əməliyyatların, əqdlərin, onların sonrakı təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə hüquqi təhlili, müqavilənin ayrı-ayrı şərtlərinin dəyişdirilməsi, əqdlərin vergi aqibətinin qeyri-müəyyənliyi baxımından arzuolunmazlığı ilə bağlı məsləhətlərin verilməsi.
Debitor və kreditor borcların inventarizasiyası və təhlili. Problemli debitor borcların geri qaytarılması, borc öhdəliklərinin idarə olunması.
Müqavilə baglamağı, dəyişməsi və icrası ilə bağlı mübahisələrin nizamlanması.
sində xidmətlərin göstərilməsi;
Azərbaycan Respublikasının miqrasiya qanunverciliyi ilə bağlı istənilən məsələləSahibkarların hüquqlarının üçüncü şəxslərin qeyri-hüquqi hərəkətlərindən müdafiəsi. Hüquqi qeydiyyat.
Hüquqi ekspertiza və biznes-layihələrin müşayiəti.
Müştərilərin əmlak və şəxsi qeyri-əmlak hüquqlarının, işgüzar nüfuzunun müdafiəsi.
“AZE FİNANCE” şirkəti tərəfindən Azərbaycan Respublikası ərazisində Vergi hüququ ilə bağlı aşağıdakı hüquqi xidmətlər göstərilir:
Vergi orqanlarının çıxardığı qərarların və hərəkətlərin hüquqi ekspertizası.
Vergi yoxlamaları olan zaman təşkilatların maraqlarının təmsil edilməsi, vergi yoxlama aktlarına etirazların hazırlanması və vergiödəyicisinin məsuliyyətə cəlb edilməsindən şikayət verilməsi.
Vergi mübahisələrinin məhkəmə/məhkəmədən xaric qaydada nizamlanması.
Vergi mübahisələrinin məhkəmədə həlli (vergi orqanların aktlarının qeyri-qanuni sayılması və ləğvi), artıq ödənilmiş vergi məbləğlərinin və tutulmaqların qaytarılması.
Artıq ödənilmiş/alınmış vergi və rüsumların geri qaytarılması. Ixrac ƏDV-nin geri qaytarılması.
“AZE FİNANCE” şirkəti tərəfindən Azərbaycan Respublikası ərazisində miqrasiya məsələləri ilə bağlı aşağıdakı hüquqi xidmətlər göstərilir:
Əcnəbilər üçün müvəqqəti yaşamaq icazəsinin alınmasında və müvəqqəti yaşamaq icazəsinin vaxtının uzadılmasında köməklik göstərilməsi;
Əcnəbilər üçün iş icazəsinin alınmasında zəruri sənədlərin tərtib edilməsi və hüquqi yardımın göstərilməsi;

Вы можете обратиться в компанию «AZE CONSULTING» по вопросам миграции в любое время. Своевременное обращение по вопросам миграции защитит вас от проблем, связанных с нарушением миграционного законодательства, и убережет от крупных штрафов и санкций.
Компания «AZE CONSULTING» предоставляет следующие юридические услуги по корпоративным правовым вопросам на территории Азербайджанской Республики:
Регистрация, ликвидация, объединение, разделение и выделение всех видов юридических лиц, а также юридическое консультирование по вопросам будущей деятельности.
Внесение изменений в учредительные документы, реорганизация предприятий;
Защита вашего бизнеса от рисков с использованием трастов и фондов с максимальной конфиденциальностью информации о владельцах компании;
Подготовка внутренних корпоративных и учредительных документов;
Юридическое сопровождение приобретения и продажи акций;
Регулирование споров между предпринимателем и менеджером;
Разъяснение акционерам их прав в управлении обществом;
Регулирование споров, связанных с заключением, исполнением, внесением изменений и прекращением договоров.
Связанные с миграционным законодательством Азербайджанской Республики вопросы. Защита прав предпринимателей от незаконных действий третьих лиц. Юридическая регистрация. Юридическая экспертиза и сопровождение бизнес-проектов. Защита имущественных и личных неимущественных прав клиентов, а также деловой репутации.
«AZE CONSULTING» предоставляет следующие юридические услуги в области налогового права на территории Азербайджанской Республики:
Юридическая экспертиза решений и действий налоговых органов.
Представительство интересов организаций во время налоговых проверок, подготовка жалоб на акты налоговых проверок и подача жалоб на привлечение налогоплательщика к ответственности.
Судебное/внесудебное разрешение налоговых споров.
Разрешение налоговых споров в суде (признание актов налоговых органов незаконными и их отмена), возврат излишне уплаченных сумм налогов и удержаний.
Возврат излишне уплаченных/взимаемых налогов и сборов. Возврат НДС на экспорт.
İşte verdiğin metnin Rusça çevirisi:
“AZE CONSULTING” компанией предоставляются следующие юридические услуги по вопросам миграции на территории Азербайджанской Республики:
Помощь в получении временного вида на жительство для иностранцев и продлении срока действия временного вида на жительство;
Составление необходимых документов и оказание юридической помощи при получении разрешения на работу для иностранцев;