Gəlir vergisi artıq belə bəyan ediləcək
Fiziki şəxslərin gəlir vergisi Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi (EHİS) üzərindən bəyan ediləcək.
Biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, bununla bağlı aidiyyəti dövlət qurumlarına müavfiq tapşırıqlar verilib.
Belə ki, İqtisadiyyat Nazirliyi oktyabr 1-dək xidmətin Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminə inteqrasiyasını təmin etməlidir.
Həmçinin, İqtisadiyyat Nazirliyinə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ilə birlikdə oktyabrın 10-dək xidmətin mövcüd iş axının təqdim edilməsi, noyabrın 10-dək xidmətin təkmilləşdirmələr nəzərə alınmaqla yeni iş axınının təqdim edilməsi və razılaşdırılması, dekabrın 20-dək xidmətin mygov biznes platformasında istifadəyə verilməsi (istismar mühitində) tapşırılıb.

Подоходный налог теперь будет декларироваться следующим образом
Налог на доходы физических лиц будет декларироваться через Электронную государственную информационную систему (EHIS).
Как сообщает портал деловых и финансовых новостей, в связи с этим соответствующим государственным органам даны необходимые поручения.
Так, Министерство экономики должно до 1 октября обеспечить интеграцию услуги в Электронную государственную информационную систему.
Также Министерству экономики совместно с Министерством цифрового развития и транспорта поручено до 10 октября представить текущий рабочий процесс услуги, до 10 ноября — представить и согласовать новый рабочий процесс с учетом усовершенствований, а до 20 декабря — обеспечить запуск услуги на платформе mygov business (в рабочей среде).