Gəlir vergisi artıq belə bəyan ediləcək
Fiziki şəxslərin gəlir vergisi Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi (EHİS) üzərindən bəyan ediləcək.
Biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, bununla bağlı aidiyyəti dövlət qurumlarına müavfiq tapşırıqlar verilib.
Belə ki, İqtisadiyyat Nazirliyi oktyabr 1-dək xidmətin Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminə inteqrasiyasını təmin etməlidir.
Həmçinin, İqtisadiyyat Nazirliyinə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ilə birlikdə oktyabrın 10-dək xidmətin mövcüd iş axının təqdim edilməsi, noyabrın 10-dək xidmətin təkmilləşdirmələr nəzərə alınmaqla yeni iş axınının təqdim edilməsi və razılaşdırılması, dekabrın 20-dək xidmətin mygov biznes platformasında istifadəyə verilməsi (istismar mühitində) tapşırılıb.

Income tax will now be declared in this way
According to a business and financial news portal, relevant instructions have been given to the respective government authorities in this regard.
Thus, the Ministry of Economy must ensure the integration of the service into the Electronic Government Information System by October 1.
Additionally, the Ministry of Economy, together with the Ministry of Digital Development and Transport, has been instructed to present the current workflow of the service by October 10, to present and agree on a new workflow considering improvements by November 10, and to launch the service on the mygov business platform (in the live environment) by December 20.
Personal income tax will be declared through the Electronic Government Information System (EHIS).