Minatəmizləmə zamanı həlak olanların ailə üzvləri üçün vergi güzəşti ediləcək
Biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, bu, Prezident İlham Əliyevin təsdiqlədiyi Vergi Məcəlləsinə edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.
Məcəlləyə əsasən, minatəmizləmə fəaliyyətini həyata keçirən zaman partlayıcı sursatların işə düşməsi nəticəsində baş verən bədbəxt hadisə ilə əlaqədar həlak olan və ya bu zaman aldığı xəsarətdən həyatını itirən minatəmizləyənlərin valideynlərinin, dul arvadlarının (ərlərinin) və övladlarının muzdlu işdən vergi tutulmalı olan aylıq gəliri 400 manat məbləğində azaldılacaq.
Minatəmizləmə zamanı həlak olanların ailə üzvləri üçün vergi güzəşti müəyyənləşib.

Семьям лиц, погибших при разминировании, будет предоставлена налоговая льгота
Портал деловых и финансовых новостей сообщает, что это отражено в изменениях в Налоговый кодекс, утверждённых Президентом Ильхамом Алиевым.
Согласно кодексу, ежемесячный облагаемый налогом доход от наёмной работы родителей, вдов (вдовцов) и детей сапёров, погибших в результате несчастного случая при срабатывании взрывных устройств во время проведения работ по разминированию или умерших от полученных травм, будет уменьшен на 400 манатов.
Для членов семей лиц, погибших при разминировании, установлена налоговая льгота.