Bakı–Naxçıvan reyslərində də qeydiyyat - MYGOV-la OLACAQ
Sərnişinlər ölkədaxili uçuşlarda fiziki sənəd təqdim etmədən, “mygov” tətbiqi vasitəsilə şəxsiyyətlərini təsdiq edə biləcəklər.
Bakı–Naxçıvan–Bakı marşrutu üzrə səyahət edən Azərbaycan Respublikası vətəndaşları üçün yeni rəqəmsal qeydiyyat xidməti istifadəyə verilib. Bu xidmət sayəsində sərnişinlər qeydiyyat zamanı şəxsiyyət məlumatlarını “mygov” tətbiqi vasitəsilə təqdim edə bilərlər.
Yeni xidmət çərçivəsində qeydiyyat masasında yerləşdirilən QR kod mygov tətbiqi vasitəsilə skan edilir. Vətəndaş “mygov” tətbiqində ötürülən məlumat siyahısı ilə tanış olub icazə verdikdən sonra sərnişinin şəxsiyyət məlumatları avtomatik olaraq qeydiyyat sisteminə ötürülür və qeydiyyat prosesi daha sürətli, rahat və operativ şəkildə həyata keçirilir.
Xidmət Bakı və Naxçıvan hava limanlarında tətbiq olunur və qeydiyyat prosesinin daha səmərəli təşkili ilə sərnişinlər üçün rahat və çevik xidmət mühiti yaradır. Yeni həll hava limanlarında rəqəmsal texnologiyaların tətbiqinin genişləndirilməsi və sərnişin təcrübəsinin daha da təkmilləşdirilməsi istiqamətində həyata keçirilən layihələrin tərkib hissəsidir.
Qeyd edək ki, rəqəmsal qeydiyyat xidməti alternativ xarakter daşıyır. Sərnişinlər istədikləri halda əvvəlki qaydada fiziki şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etməklə də qeydiyyatdan keçə bilərlər.

Check-in for Baku–Nakhchivan flights will also be available via MYGOV
Passengers will be able to verify their identity on domestic flights without presenting a physical document, using the “mygov” application.
A new digital check-in service has been launched for citizens of the Republic of Azerbaijan travelling on the Baku–Nakhchivan–Baku route. With this service, passengers can provide their identification details during check-in through the “mygov” application.
As part of the new service, the QR code displayed at the check-in counter is scanned using the “mygov” application. After reviewing the list of data to be transferred and giving consent, the passenger’s identification details are automatically transferred to the check-in system, making the check-in process faster, more convenient and efficient.
The service is available at Baku and Nakhchivan airports, creating a more convenient and flexible service environment for passengers by making the check-in process more efficient. The new solution is part of ongoing projects aimed at expanding the use of digital technologies at airports and further improving the passenger experience.
It should be noted that the digital check-in service is optional. Passengers may still complete the check-in process in the traditional way by presenting their physical identity card if they wish.