Vahid bəyannamə üzrə kameral uyğunsuzluq aradan qaldırıldı
2025-ci ilin 4-cü rübü üzrə təqdim edilmiş vahid bəyannamə ilə bağlı aparılan kameral yoxlama uğurla yekunlaşmış və hər hansı uyğunsuzluq aşkar edilmədiyi üçün yoxlama ləğv edilmişdir. Bu nəticə göstərir ki, bütün hesabatlar qanunvericiliyə uyğun, dəqiq və şəffaf şəkildə hazırlanmışdır.
Hesabatda əhatə olunan əsas göstəricilər:
- MDSS – 372.22 AZN
- MDSS penya – 12.90 AZN
- İşsizlik sığortası – 14.88 AZN
- İcbari tibbi sığorta – 61.67 AZN
Bütün bu əməliyyatlar AZE Finance mühasib əməkdaşı Aytəkin Fərzəliyeva tərəfindən diqqətlə hesablanmış və vergi mütəxəssisi Azər Qasımovun köməkliyi ilə yekunlaşdırılmışdır. Nəticədə, vahid bəyannamə üzrə ümumilikdə 461.67 AZN azalma (qənaət) əldə olunmuşdur.
Bu uğur, düzgün uçotun, peşəkar maliyyə planlamasının və vergi qaydalarına ciddi riayət etməyin əhəmiyyətini bir daha göstərir.
Sahibkarlar və təşkilatlar üçün belə nəticələr həm maliyyə qənaətini təmin edir, həm də vergi risklərini minimuma endirir. Peşəkar yanaşma və düzgün hesabatlıq biznesinizin təhlükəsizliyi və dayanıqlılığı üçün vacib amildir.

По единой декларации камеральное несоответствие устранено
Камеральная проверка по единой декларации за 4-й квартал 2025 года успешно завершена, и поскольку каких-либо несоответствий выявлено не было, проверка была отменена. Этот результат демонстрирует, что все отчёты подготовлены в соответствии с законодательством, точно и прозрачно.
Основные показатели отчёта:
- MDSS – 372,22 AZN
- Пеня MDSS – 12,90 AZN
- Страхование от безработицы – 14,88 AZN
- Обязательное медицинское страхование – 61,67 AZN
Все операции были тщательно рассчитаны бухгалтером AZE Finance Айтёкин Фарзелиевой и окончательно утверждены при помощи налогового специалиста Азера Касымова. В результате по единой декларации был достигнут суммарный экономический эффект в размере 461,67 AZN.
Этот успех вновь подчёркивает важность правильного учёта, профессионального финансового планирования и строгого соблюдения налоговых правил.
Для предпринимателей и организаций такие результаты обеспечивают не только финансовую экономию, но и минимизацию налоговых рисков. Профессиональный подход и корректная отчётность являются важнейшими факторами безопасности и стабильности вашего бизнеса.