İcbari tibbi sığorta haqları üzrə ödəniş rekvizitləri yenilənib
Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi Sığorta və Ekspertiza Agentliyinin müraciətinə əsasən, icbari tibbi sığorta haqlarının, habelə həmin sığorta ilə bağlı penya, cərimə və maliyyə sanksiyalarının vaxtında və tam məbləğdə aidiyyəti üzrə köçürülməsinin təmin edilməsi məqsədilə ödəniş rekvizitləri yenilənib.
Yenilənmiş ödəniş rekvizitləri barədə məlumat İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilib.
İcbari tibbi sığorta haqları, habelə həmin sığorta ilə bağlı penya, cərimə və maliyyə sanksiyaları üzrə yenilənmiş büdcə rekvizitləri ilə aşağıdakı linkə keçid etməklə tanış olmaq mümkündür.
https://www.taxes.gov.az/az/page/budce-rekvizitleri-barede-melumatin-verilmesi

Payment details for compulsory health insurance contributions have been updated
Based on an appeal by the State Agency for Medical Insurance and Expertise under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan, the payment details have been updated to ensure the timely and full transfer of compulsory health insurance contributions, as well as penalties, fines and financial sanctions related to such insurance.
Information on the updated payment details has been published on the official website of the State Tax Service under the Ministry of Economy.
The updated budget payment details for compulsory health insurance contributions, as well as penalties, fines and financial sanctions related to such insurance, can be viewed by following the link below.
https://www.taxes.gov.az/az/page/budce-rekvizitleri-barede-melumatin-verilmesi