“Card-to-card” əməliyyatları ilə bağlı yeni tələblər müəyyən ediləcək"
“Card-to-card” tipli ödəniş əməliyyatları ilə bağlı qanunvericilikdə yeni tələblər müəyyən ediləcək. Bunu Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) prezidenti Zakir Nuriyev deyib.
O bildirib ki, yeni tələblər fonunda ödəniş kartları ilə aparılan rəqəmsal ödənişlərin inkişaf tendensiyası qorunub saxlanılmalıdır.
Onun sözlərinə görə, mövcud inkişaf tendensiyasının davamlı olması üçün iqtisadiyyatda nağd hesablaşmaların daha geniş şəkildə nağdsız dövriyyəyə cəlb edilməsi zəruridir.
Son günlər ictimai nəqliyyatda ödəniş kartları və tokenizasiya xidmətinin tətbiqi ilə rəqəmsal ödənişlərin aparılması imkanının yaradılması sektorda mühüm irəliləyişdir və bu addım rəqəmsal ödənişlərin payının artmasına əhəmiyyətli töhfə verəcək. (Apa)

“New requirements regarding ‘card-to-card’ transactions will be established”
New requirements will be introduced in the legislation regarding “card-to-card” type payment transactions. This was stated by the President of the Azerbaijan Banks Association (ABA), Zakir Nuriyev.
He said that despite the new requirements, the development trend of digital payments made with payment cards must be maintained.
According to him, in order to ensure the sustainability of the current development trend, it is necessary to shift cash transactions in the economy more widely into cashless circulation.
In recent days, the introduction of payment cards and tokenization services in public transport, enabling digital payments, is an important advancement in the sector and will make a significant contribution to the increase in the share of digital payments. (Apa)