“Card-to-card” əməliyyatları ilə bağlı yeni tələblər müəyyən ediləcək"
“Card-to-card” tipli ödəniş əməliyyatları ilə bağlı qanunvericilikdə yeni tələblər müəyyən ediləcək. Bunu Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) prezidenti Zakir Nuriyev deyib.
O bildirib ki, yeni tələblər fonunda ödəniş kartları ilə aparılan rəqəmsal ödənişlərin inkişaf tendensiyası qorunub saxlanılmalıdır.
Onun sözlərinə görə, mövcud inkişaf tendensiyasının davamlı olması üçün iqtisadiyyatda nağd hesablaşmaların daha geniş şəkildə nağdsız dövriyyəyə cəlb edilməsi zəruridir.
Son günlər ictimai nəqliyyatda ödəniş kartları və tokenizasiya xidmətinin tətbiqi ilə rəqəmsal ödənişlərin aparılması imkanının yaradılması sektorda mühüm irəliləyişdir və bu addım rəqəmsal ödənişlərin payının artmasına əhəmiyyətli töhfə verəcək. (Apa)

Будут установлены новые требования, связанные с операциями “card-to-card”
В законодательстве будут установлены новые требования в связи с платёжными операциями типа “card-to-card”. Об этом заявил президент Ассоциации банков Азербайджана (ABA) Закир Нуриев.
Он отметил, что на фоне новых требований необходимо сохранить тенденцию развития цифровых платежей, осуществляемых с использованием платежных карт.
По его словам, для устойчивости текущей тенденции развития важно более широко привлекать наличные расчёты в экономике к безналичному обороту.
В последние дни введение в общественном транспорте платежных карт и услуги токенизации, обеспечивающей возможность проведения цифровых платежей, является важным прогрессом в секторе и внесёт значительный вклад в увеличение доли цифровых платежей. (Apa)