Gömrükdə yanlış ödəniş problemi aradan qaldırıldı
AZE Finance-in əməkdaşı Raci Aslanov tərəfindən aparılan uzunmüddətli iş nəticəsində gömrük ödənişləri ilə bağlı yaranmış problem uğurla həll edilib.
Belə ki, müştəri tərəfindən yanlış bölməyə ödənilmiş 550 manat məbləğində rüsumun ƏDV bölməsinə keçirilməsi üçün aidiyyəti qurumlara dəfələrlə müraciətlər edilib. Təxminən bir il davam edən yazışmalar və telefon danışıqları nəticəsində vəsaitin düzgün təyinat üzrə yönləndirilməsi təmin olunub.
Bu nəticə bir daha göstərir ki, vergi və gömrük sahəsində yaranan mürəkkəb məsələlərin həllində peşəkar dəstək mühüm rol oynayır.
AZE Finance müştərilərinin maliyyə və vergi məsələlərinin operativ və qanunvericiliyə uyğun şəkildə həll edilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.

Проблема ошибочного платежа на таможне устранена
В результате длительной работы сотрудника AZE Finance Раджи Асланова была успешно решена проблема, связанная с таможенными платежами.
Так, для перенаправления таможенного сбора в размере 550 манатов, ошибочно уплаченного клиентом в другой раздел, неоднократно направлялись обращения в соответствующие государственные органы. В результате переписки и телефонных переговоров, продолжавшихся около года, средства были зачислены по правильному назначению.
Этот результат ещё раз подтверждает, что профессиональная поддержка играет важную роль в решении сложных вопросов, возникающих в налоговой и таможенной сферах.
AZE Finance продолжает оказывать клиентам оперативную и профессиональную помощь в решении финансовых и налоговых вопросов в соответствии с требованиями законодательства.